Kokosový olej

Doplňkové krmivo čistě přírodního původu pro psy a kočky, vhodné též k zevnímu upotřebení. Jde o ryze přírodní produkt získávaný z plodů ekologicky pěstovaných kokosových palem (Cocos nucifera) lisováním za studena. Neprochází procesem rafinace, bělení, zpevňování a dezodorace.

Je bohatý na mastné kyseliny se středně dlouhým řetězcem, jako je:

 • kyselina laurová (acidum lauricum, kys. dodekanová),
 • kyselina kaprylová (acidum caprylicum, kys. oktanová),
 • kyselina kaprinová (acidum caprinicum, kys. dekanová).

Tyto kyseliny jsou rychle využitelným zdrojem energie a v žádném případě nevytvářejí v organismu tukové rezervy vedoucí k obezitě. Uvedené mastné kyseliny mají mimořádný význam a výrazně pozitivní účinek na látkovou výměnu, a to především v kůži.

Prospěšným vedlejším efektem aplikace je profylaxe a adjuvantní terapie endoparazitóz (napadení psů a koček vnitřními cizopasníky, škrkavkami a tasemnicemi).

V některých případech je kokosový olej firmy Canina použitelný i zevně, např. k odpuzování (repelenci) exoparazitů (vnějších cizopasníků), blech, vší, všenek, svilušek, klíšťat, cheiletiel (tzv. dravčíků), svrabu včetně ušního (otodektové prašiviny) a demodikózy (tzv. červené prašiviny).

Aktivní je v tomto směru především kyselina laurová, která kůži kromě zvyšování úrovně látkové výměny zajišťuje též patřičnou hydrataci pokožky, čímž brání tvorbě lupů, a také srsti. Tu činí lesklou a snadno udržovatelnou česáním či kartáčováním. Brání tak zprostředkovaně u dlouhosrstých plemen jejímu plstnatění.

Složení:

za studena lisovaný 100% kokosový olej, tuk 100 %, glycidy (sacharidy) 0 %, proteiny 0 %

Energetická vydatnost:

900 kcal (=3 768 kJ) / 100 g

Doporučená denní dávka:

 • Vnitřním užití: pro psy 1 g na 5 kg tělesné hmotnosti denně, max. 12 g denně, kočky při vnitřním užití: 1 g denně. Zamíchejte do běžného krmiva.
 • Zevně: Přiměřené množství oleje o vhodné konzistenci se vetře do pokožky nebo osrstění, které je nutno předtím navlhčit.

Upozornění: Při teplotě nad 20 °C může být jak v pevném, tak v tekutém stavu.

Balení:

200 ml

   

 
 
 • Canina Kokosový olej 200ml
  Canina Kokosový olej 200ml

  Canina Kokosový olej 200ml

  Cena 269,00 Kč bez DPH 234,00 Kč 
  Kokosový olej Doplňkové krmivo čistě přírodního původu pro psy a kočky, vhodné též k zevnímu upotřebení. Jde o ryze přírodní prod
   
   
  Cena 269,00 Kč bez DPH 234,00 Kč 
 
Všechny uvedené ceny jsou včetně DPH, pokud není uvedeno jinak.
 
„Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“
 
 
 
© Eshop - Oficiální distribuce značky Canina