Hárání feny: jak fence pomoci od obtěžování?

Období hárání nepatří mezi majiteli fen k těm nejoblíbenějším. Zvíře je nervózní, špiní a nad tím vším se vznáší hrozba nechtěného dárku v podobě štěňat. Jak si s říjí fenky poradit?


4 tipy, jak o psí tlapky pečovat v zimě

Zima představuje pro psí tlapky velkou zátěž – nebezpečí skýtá nejen chlad a led, ale i posypová sůl a také další chemikálie, které se někdy na chodnících vyskytují. Jak z tohoto období se svým psím parťákem vybruslit bez zranění? A co dělat, když už k nějakému dojde?


Jak často koupat psa (a jaký psí šampon použít)

Mytí šamponem není aktivita, ze které by byla většina psů nadšená. Čas od času se ale koupání naši domácí mazlíčci nevyhnou. Přečtěte si, jak při mytí psa postupovat a jaké přípravky použít, abyste mu neublížili.


Psi a čištění uší: návod, jak postupovat

I naši čtyřnozí přátelé potřebují čas od času vyčistit uši. Přestože nejde o žádný obtížný úkon, koluje mezi chovateli řada zcestných rad, které mohou vašemu psovi ublížit. Jaké pomůcky pro čištění uší u psa využít a na co si dát pozor?


Jak psovi po bodnutí včelou či vosou rychle pomoct

Zvídavou povahu našich čtyřnohých kamarádů bývá obtížné zkrotit. Stačí tak chvíle nepozornosti, aby se pes s medonosným hmyzem seznámil blíže, než by si býval přál. Jak zvířeti od bodnutí včelou či vosou ulevit a kdy zavolat veterinářovi?