// Back To Top $('a.top').click(function(){ $('document.body').animate({ scrollTop : 0},800); return false; }); //Create an anchor tag Back to top

4 způsoby, jak podpořit oslabenou imunitu u psa

Správně fungující imunitní systém je pro zdraví vašeho psa klíčový. Brání rozvoji nemocí, pomáhá s hojením ran a dokonce bojuje proti zhoubným nádorovým buňkám. Přečtěte si, jak u psa oslabenou imunitu poznat a jak ji správně nabudit.

Barf strava starších psů: čím je speciální a na co si dát pozor

I psí seniory můžete krmit syrovou stravou – barfování jim nezřídka vrátí radost ze života, jsou aktivnější a celkově vitálnější. Přečtěte si, jaké složení by syrová strava pro staršího psa měla mít, jak na ni přejít a kdy se barfování raději vyhnout?

Barfování: čím syrovou stravu doplnit, aby váš pes byl zdravý?

Barfing neboli barfování představuje krmení psů syrovým masem, kostmi, vnitřnostmi a zpravidla i zeleninou a v chovatelských kruzích se těší obrovské popularitě. Řada majitelů jej vidí jako návrat k přirozenému psímu jídelníčku, přesto i při barfování je důležité doplňovat stravu vitamíny, minerály a dalšími látkami.

Přečtěte si, proč je při barfování důležité doplňovat psí stravu vitamíny a minerály a jaké zdravotní problémy mohou zvířeti na barfingu hrozit.

Co je panostitida u psů a jakými přípravky ji léčit?

Panostitida (mezi chovateli známá i jako „pano“) označuje zánětlivé onemocnění dlouhých kostí. Projevuje se mj. vysokou bolestivostí, která vede k utlumení pohybové aktivity a kulhání psa. V článku se dozvíte, jaké faktory mají na rozvoj panostitidy vliv a pomocí jakých přípravků se onemocnění bránit.

Diskuse
Komentáře

Lenka Čápová

Dobrý den, kavkazský pastevecký pes 2 roky, krmen vařenou stravou bez kostí. Prosím o doporučení vhodného doplňku. Děkuji.

Alča

Dobrý den, štěně 9tydnu,cca 7kg.U chovatelky krmen barfem, my pokračovali s tim, že jsme pomalu přešli na granule. Primordial puppy. Ve čtvrtek jsme byli u veterináře na očkování. Říkal, že začíná mít prošlapy. Zatim říkal krmit jen granulema, žádné maso.(co už jsme deli cca2dny). Pak se uvidí jestli se to zlepší. Dneska začal kulhat a padá mu ouško. Jde o chodského psa. Objednala jsem mu u vás tedy ten canhydrox gag. Teď jsem někde četla, že asi i k tomu něco na víc. Prosím o radu, zda to stačí? Nebo mam ještě něco prikoupit, jak dávkovat, díky. Pes žere, je aktivní. Skákání se snažíme omezovat, dlouhé procházky nikdy neměl. Díky

AdminAdministrátor |

Dobrý den,
rada vet. lékaře byla správná, přídavek masa ke granulované potravě ve větším množství není vhodná. Samy od sebe se ovšem prošlapy nespraví. Volba Canhydroxu GAG je správná. Dávejte 4 tbl. / 10 kg těl. hmot. denně, rozděleně ve 2 dílčích dávkách, polovinu ráno, polovinu večer, vždy s potravou, a to nejméně po dobu 4 měs. K tomu přidejte na 2 měs. Arthrotabs v dávce 2 tbl. / 10 kg těl. hmot. denně, ve 2 dílčích dávkách, polovinu ráno, polovinu večer, vždy s potravou. Po 1 měs. aplikace uvedených přípravků doporučuji následnou konzultaci.
Rozhodně braňte divokým honičkám s ostatními psy, skákání přes překážky, žádné aportování apod. (velká zátěž na klouby). Kontrolujte korektnost postoje v klidu i za pohybu (např. postoj vzadu do X).
Další