// Back To Top $('a.top').click(function(){ $('document.body').animate({ scrollTop : 0},800); return false; }); //Create an anchor tag Back to top
Diskuse
Komentáře

Ivana Dřevikovská

Dobrý den,
mám fenku čivavu, velmi málo a špatně jí. Potřebuji aby přibrala na váze a zlepšila se v kondici. Je to mladá fena 2 roky. Co se týká krmiva už jsem vyzkoušela téměř všechno. Jí Probiotika jí dávám a vitamíny B komplex. Nezvrací, nemá průjem, jen opravdu hrozně málo jí.

Jana MičkováAdministrátor |

Dobrý den,
předpokládáme, že fenka je řádně a pravidelně odčervována, a že aplikované probiotikum obsahuje jako účinnou složku Enterococcus faecium. Potom doporučujeme podávat přípravek Moortraenke v dávkách podle návodu na balení.
Tým Canina

Gabriela Kolaříková

Dobrý den, potřebuji poradit, máme 6 let starého německého ovčáků cca 45 kg, velmi aktivního. Rádi bychom mu začali podávat doplněk stravy pro klouby vazy a šlachy. Můžete mi poradit co konkrétního by bylo vhodné?
Děkuji Kolaříkovi

Jana MičkováAdministrátor |

Dobrý den,
doporučujeme s přihlédnutím k věku, těl. aktivitě a hmotnosti Canhydrox GAG v preventivní dávce 2 tbl. / 10 kg těl. hmot. denně, rozděleně, 1/2 ráno, druhá večer, vždy s potravou, max. 16 tbl. za den, a to dlouhodobě resp. trvale (přestávky v aplikaci nejsou nutné, resp. zpomalují účinek). Doporučený preparát ošetří jak kostní, tak chrupavčité i vazivové tkáně kloubů.

Tým Canina

Jana Kadlecová

Dobrý den. Naše sedmiletá buldočka začala mít potíže s chůzí a celkově stabilitou. Dle lékařského vyšetření se jedná o klasickou vadu v důsledku šlechtění (potíže s páteří). Údajně žádné doplňky stravy nejsou potřeba, ale přijde mi, že se její zdravotní i stav nelepší, i přes absolvování léčby kortikoidy. Rada bych si nechala doporučit některy z nabízených produktů. Neumím se smířit s tím, že by v tomto stavu už zůstala, popřípadě se to zhoršovalo. Děkuji. Jana Kadlecová

Jana MičkováAdministrátor |

Dobrý den,
 
onou vadou je podle mne spondylóza a k jejímu tlumení je z přípravků fy Canina vhodná kombinace Veloxu-kloubní energie v dávce 1/2 stř. vel. čaj. lž. prášku na 10 kg těl. hmot. denně (zamíchat do vlhké stravy) + ArthroTabs (Arthrotabletten) v dávce 2 tbl. / 10 kg těl. hmot. denně, rozděleně, 1/2 ráno a 1/2 večer, vždy s trochou potravy, nikdy na prázdný žaludek, a to po dobu min. 2 - 3 měs. Tato kombinace zlepší stav meziobratlových plotének a vazů propojujících obratlové vazy. Půjde o péči dlouhodobou, asi po měsíci šesti týdnech doporučuji následnou konzultaci, v případě potřeby i dříve. Nutný je klidový režim - pouze krátké kondiční vycházky,  po příp. schodech nahoru i dolů nosit v náručí. Při chladu a dešti krýt horní linii trupu dečkou proti prochlazení, při odpočinku se nesmí opírat zády o holou zeď. Kortikoidy radím opakovat pouze v případech krajní nouze, zánět sice ztlumí, od bolesti ihned uleví, příčinu potíží však neřeší.  Strava by měla být lehce stravitelná, je třeba se vyhýbat zácpě. Krmte raději několikrát denně v menších dávkách a dbejte na pravidelné vyprazdňování.

Tým Canina

Natalka

Dobry den.
Mala by som otazku ohladom 3,5 mesacneho steniatka velkeho plemena.
Cca v 3 mesiacoch mu zacali maknut spinky a predne nozky sa mierne vykrucaju smerom von. Nasadili sme Canhydrox GAG 4 tabletky na 10kg. Rozmyslame ci by nebolo vhodne doplnit aj calcium ale neviem ci citrat alebo carbonat. Co by ste odporucali a v akej davke.
Dakujem

Jana MičkováAdministrátor |

Dobrý den,
vzhledem k věku a popsaným potížím bych radil pokračovat v aplikaci Canhydroxu GAG ve stávající dávce, přičemž polovina denní dávky bude podávána ráno a polovina večer, vždy s potravou. Jako vhodnější než přídavek kalcia bych viděl nyní podávání přípravku Arthrotabs v dávce 2 tbl. / 10 kg těl.hmot. denně, rozděleně jako Canhydrox GAG, a to po dobu 3 měs., resp. do dokončení výměny zubů + 1 měsíc. Štěně fyzicky nepřetěžujte. Žádné honičky s jinými psy, aportování, skoky přes překážky apod. Vycházky jen přiměřeně dlouhé. Dbejte, aby potrava obsahovala max. 28 % proteinů, při rychlém růstu stačí  i 24 %.  Teprve kdyby se i při těchto opatřeních objevily další potíže, např. sbíhavá hlezna či dokonce třeba jen chvilkové pokulhávání, bylo by vhodné přidávat kalcium, a to v podobě Calcium citratu, dávku by ovšem bylo nutno stanovit přesně podle aktuální těl. hmot. a s přihlédnutím k obsahu Ca v Canhydroxu a závažnosti potíží. Potom by byla vhodná následná konzultace.

Ivan Stuchlý

Lenka Čápová

Dobrý den, kavkazský pastevecký pes 2 roky, krmen vařenou stravou bez kostí. Prosím o doporučení vhodného doplňku. Děkuji.

Jana MičkováAdministrátor |

Dobrý den,
předpokládám, že pes nemá žádné potíže (např. nekorektní postavení končetin, kulhání apod.), nicméně ve věku dvou roků u něho nebude tělesný vývoj ještě plně dokončený, a proto doporučuji pro dobrý stav pohybového aparátu podávat přípravek Cahydrox GAG v preventivní dávce 2 tbl. / 10 kg těl. hmot. denně, rozděleně ve 2 dílčích dávkách (ráno a večer), vždy s potravou (max. 16 tbl. za den), a to až do dokončení těl vývoje (nastává kolem 3 let věku). V případě potíží doporučuji následnou konzultaci.
 
Ivan Stuchlý
Další