Magen Balance

Přírodní doplňkové krmivo k vyrovnání potíží v zažívacím traktu, které jsou způsobeny překyselením žaludku (projevují se obvykle požíráním trávy, případně i jiného nestravitelného materiálu, a častějším zvracením pěny bílé nebo žluté barvy). Jde o speciální směs obsahující minerály zeolit a bentonit a bylinné složky.

Složky přípravku a jejich účel:

 • Zeolity jsou minerály vulkanického původu (vulkanity) s jedinečným prostorovým uspořádáním atomů do mřížky. Ta tvoří kanálky a dutinky konstantních rozměrů, v nichž se zachytávají látky pevného, kapalného i plynného skupenství. Proto se minerály řazené k zeolitům vyznačují obrovským povrchem a jsou schopné vychytávat ze zažívacího traktu nadbytečnou kyselinu a tlumit plynatost, jež je následkem porušení přirozené střevní mikroflóry. Škodliviny vážou díky svojí struktuře i chemicky.
 • Bentonit je hornina vznikající zvětráváním čediče a vyznačující se vysokým obsahem jílů. Díky nim vykazuje mimořádnou absorpční schopnost a při styku s vodou rychle bobtná. Je proto schopen absorbovat v zažívacím traktu nadměrné množství kyseliny i jiných škodlivých látek, např. plynů.
 • Jilm plavý (Ulmus rubra) je zdrojem vlákniny, která má nevšední absorpční vlastnosti a s vodou tvoří sliz, který jako ochranný film potahuje sliznici zažívacího traktu a brání ji tak před poškozením nadměrným množstvím kyseliny.
 • Máta vodní (Mentha aquatica) je vlhkomilná aromatická bylina, příbuzná máty peprné (Mentha piperita) a podobně jako ona vonící. Zlepšuje zažívání, obsahem silic tlumí křeče a staví průjem.
 • Zeměžluč lékařská (Centaurium erythraea) a hořec nachový (Gentiana purpurea) pomáhají při poruchách trávení a plynatosti. 
 • Mrkev působí obsahem fytoncidů v zažívacím traktu antibakteriálně.

1 kg přípravku obsahuje:

zeolit 250 g, bentonit 50 g

Složení:

moučka z kořene mrkve, list jilmu plavého, nať máty vodní, zeměžluč lékařský a hořec nachový, popeloviny 37,1 %, vláknina 9,9 %, proteiny 5,1 %, tuk 1,1 %

Doporučená denní dávka:

0,5 ČL na 10 kg tělesné hmotnosti denně, max. 4 ČL denně (1 ČL = cca 5 g)

Je možné podávat po dobu 4 týdnů. Nepřekračujte doporučené dávkování! Prášek se zamíchá do vlhké potravy. Suchá kompletní krmiva je třeba předem dostatečně provlhčit. Mezi podáním současně používaných léků a krmiva s Canina Magen Balance musejí uplynout min. 2 hodiny.

Balení:

250 g

   

 
 
 • Canina Magen Balance 250g
  Canina Magen Balance 250g

  Canina Magen Balance 250g

  Cena 449,00 Kč bez DPH 390,00 Kč 
  Magen Balance Přírodní doplňkové krmivo k vyrovnání potíží v zažívacím traktu, které jsou způsobeny překyselením žaludku (projevu
   
   
  Cena 449,00 Kč bez DPH 390,00 Kč 
 
Všechny uvedené ceny jsou včetně DPH, pokud není uvedeno jinak.
 
„Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“
 
 
 
© Eshop - Oficiální distribuce značky Canina